*  
موفقیت بر روی ستون های شکست شکل می گیرد
کارایی اساس بقا است، اما لازمه موفقیت ثمربخش بودن است
موفقیت، مساوی با رسیدن به هدف نیست، بلکه خود سفر است
موفقیت، مساوی با رسیدن به هدف نیست، بلکه خود سفر است
 *

ورود / ثبت نام

استاندارد و ارزش محتوا + نمونه هایی بسیار کاربردی از تولید محتوا

محتوا باید در درجه اول دارای یک استاندارد حداقلی برای اشتراک گذاری باشد.یعنی مخاطب و خواننده بتواند از آن محتوا، برداشت و استنباط مناسبی داشته باشدامروز سبکها و مدلهای مختلفی جهت تولید محتوا وجود دارد.سبکهای نگارش با توجه به نوع مخاطب و سلائق مختلف متنوع هستند، اما به لحاظ نوشتاری معمولا سبک نوشتن نثر ادبی قدیم متداول نمی باشد،چون هدف ساده نویسی و تفهیم آسان مطلب و گرقتن ارتباط مناسبتر است.امروز نگارش محاوره ای (زبان شکسته) نیز مرسوم شده است وعموما به لطف شبکه های اجتماعی نیز بسیار افسارگسیخته، بی نظم و اشتباه پیش میرود! ( این نوع نگارش هم برای خود اصول و قواعدی دارد که متاسفانه کمتر رعایت می شود) اما به نظر بسیاری از کارشناسان نیز، ارتباط با این نوع نگارش،  برای بسیاری از افراد مشکل است چون عموما بسیاری از انسانها کتابها و روزنامه ها و اکثر خواندنیهای طول عمر خود و نوشتن های خود را، با نگارش کتابی و اصطلاحا به زبان معیار خوانده و نوشته اند.مسلما واژگان وکلمات یاجملات نامربوط و غیرقابل فهم و بهم ریخته که خواننده نتواند ازآن، مفهوم و معنای درستی متوجه شود ، ارزش محتوایی ندارد و قابلیت استفاده هم نخواهد داشت.

 محتوای معرفی کننده

یکی از مهمترین کاربردهای تولید محتوا ،این است که می توانیم در مورد مهارت،شغل،هنر، برنامه ها،اهداف، اندیشه ها و افکار، تولیدات،آثار، خدمات،پیشنهادات، نظرا ت،انتقادات، و خلاصه هر چیزی که در سر داریم، با تعداد بسیاری از مردم با شرایط و دیدگاهها و نیازهای مختلف به اشتراک بگذاریم و به افراد مختلف، بدون واسطه و مستقیما مرتبط شویم  .اینجاست که با پویایی، فرصتها، شرایط خاص و ابتکار و خلاقیت در ارائه را میتوان هنرمندانه در دست گرفت.

در حال حاضر و با شرایط جدید میتوان بسیار پویا بود و منتظر مخاطب و مشتری نماند و از حالت انفعالی خارج شد، در واقع ابزارهای جدید و تکنولوژی، قدرت تعامل و اثرگذاری و سرعت بالاتری را در اختیار ما قرار داده است.بنابراین میتوان مسیر را با کیفیت و توانمندی و سرعت بالاتری طی نمود.

محتوا بعنوان وسیله آموزشی

همانطور که همه ما شاهدیم، اکنون علاوه بر مراکز آموزشی، در همه ادارت ، و همچنین موسسات، شرکتها وسازمان های دولتی و خصوصی ، و … از محتواهای آموزشی دیجیتال بهره میبرند و این روال روز به روز در حال گسترش  و  رشد می باشد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از محتواهای آموزشی و تکنولوژی آموزشهای دیجیتال و همچنین آنلاین هزینه کمتر  و عموما شرایط آموزشی جذاب، خاص و معتبرتر میباشد. با در نظر داشتن شرایط زمان و مکان و مدیریت زمان در عصر حاضر و مشکلاتی مانند ترافیک و … شرایط تشکیل و توسعه آموزشها و  دانشگاه های مجازی رو به افزایش می باشد.

تولید محتوا بعنوان یک شغل

در حال حاضر، مراکز تولید، صاحبان کسب و کارها، و موسسات و شرکتهای مختلف پیشرو، به این آگاهی و اهمیت رسیده اند که  نیاز است به جهت ارتقا و بهبود شرایط خود، حضورشان را در وب و فضای مجازی توسعه دهند و با تکنولوژی همراه شوند، لذا به افرادی مسلط و دارای مهارت در زمینه تولید محتوا احتیاج دارند. محتواهای متنوعی همچون آموزشی،علمی، سرگرمی، تبلیغ نویسی، مستندسازی، گزارش نویسی و …. یک نیاز مهم و اساسی رقابت در بازار جهت همه کسب و کارهای خرد و کلان است.به این افراد ماهر در تولید محتوا ، اصطلاحا “فری لنسر” (به معنای همان تولید کننده محتوا و نویسنده آزادکار) می گویند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *